Çermik Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SON YORUMLANANLAR

  Diyalize bağlanan hastalara müjde

  Diyalize bağlanan hastalara müjde

  Tarih 22 Ekim 2012, 00:52 Editör Admin

  Nitelikli hastane olma yolunda bir adım daha atılıyor
  -İlçemiz devlet hastanesine diyaliz birimi kuruluyor
  -Diyaliz ünitesi yeni yapılacak ek binada yer alacak

                   İlçemizdeki diyaliz hastalarına müjde geldi. 50 yataklı devlet hastanesinde diyaliz birimi kuruluyor. Diyaliz ünitesi yeni ek binada yer alacak. İlçemizde 10’larca diyaliz hastası, diyaliz biriminin hizmete girmesi ile çevre il ve ilçelere gitmeyecek.

                  Halen idare, acil, poliklinikler, yatan hastalar ve diğer birimlerin tek bir binada hizmet verdiği ilçemiz devlet hastanesine, Sağlık Bakanlığınca kararlaştırılan ek bina yapılması kararından sonra geçtiğimiz günlerde zemin etüdü yapılması ile hız kazandı.

                  -Diyaliz birimi olacak

                  Hastane Baştabibi Dr. Ahmet Tokmak Gazetemize yaptığı açıklamada, ek binanın yapımına kısa sürede başlanmasını beklediklerini, aslen Çermikli olan müteahhit firma ve Sağlık Bakanlığı Yetkilileri ile görüştüklerini belirterek, bu görüşmelerin büyük yararını gördüklerini söyledi.

  Müteahhit Firma yetkilileri ile yaptıkları son görüşmede, ek bina içerisinde ayrıca diyaliz biriminin kurulacağını öğrendiklerini, bunun da ilçedeki hastalar adına kendilerini çok sevindirdiğini vurgulan Baştabip Dr. Tokmak, şöyle konuştu;

                  “Ek binanın içerisinde yapılacak diyaliz biriminde 6 diyaliz makinesi olacak. Bu çok önemli bir hizmet olacak. Ek binanın hizmete girmesi idari bölümler buraya taşınacak. Poliklinik hizmetleri de yine ek binada verilecek. Böylece hastanede boşalacak odalar yatan hasta odalarına dönüştürülecek.  Yataklı odalarda özel hastanelerde olan her şey bulunacak ve tek ya da en fazla 2 hasta yatırılacak. Genellikle tek hasta olacak. Böylece hastalarımıza çok daha iyi şartlarda hizmet vermiş olacağız.”

                  -Nitelikli hastane

                  Diyaliz biriminin ek binada yer almasıyla nitelikli hastane olma yolunda çok önemli bir adımın daha atılmış olacağını anlatan Devlet Hastanesi Baştabibi Dr. Ahmet Tokmak, oluşturulacak “Yoğun Bakım” ünitesinin mevcut binada hizmet vereceğini söyledi.

  Baştabip Dr. Tokmak, ek bina ile hastanenin hizmete girmesi ile hemen hemen tüm branşlarda uzman doktorlarla vatandaşlara hizmet vereceklerini, ilçedeki 10’larca diyaliz hastasının da çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kalmayacağını kaydetti.

   

  Bu haber 695 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  GÜNCEL

  68 kilometre asfaltlama yapıldı

  68 kilometre asfaltlama yapıldı Asfalt çalışmaları aralıksız sürdürülüyor

  Havai fişek OHAL kapsamında yasaklandı

  Havai fişek OHAL kapsamında yasaklandı Gösteri, yürüyüş ve basın açıklaması da yasaklandı
  Hizmet unutulmaz!22 Ağustos 2016

  Reklam Alanı

   

  Copyriht - 2011 - Çermik Gazetesi. Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan köşe yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu