Nüfus Müdürlüğü 7 binden fazla kişiye kimlik kartı verdi

 

Nüfus Müdürlüğü tarafından 2022 yılında 7 bin 669 kişiye Kimlik Kartı verildi. Günde ortalama 2 çocuk dünyaya geldi.

İlçemiz Nüfus Müdürlüğü’nün 2022 yılı faaliyet raporu belli oldu. İlçe Nüfus Müdürlüğü’nden edindiğimiz bilgiye göre bu yıl Türkiye Cumhuriyet Kimlik Kartı alım işlemlerine ağırlık verildiği belirtildi.

Yapılan iş ve işlemler konusunda gazetemize açıklamada bulunan İlçe Nüfus Müdür Vekili Ekrem Taşan, kurum olarak işlemlerin neticelendirmede yüzde 95 oranına ulaştıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“İlçemizde bu yıl 7 bin 669 kişiye kimlik kartları kargo yoluyla teslim edildi. Kurumumuza ehliyet için Bin 683, Bin 350 pasaport başvurusu alındı.

Bu yıl İçişleri Bakanlığımızın yaptığı yeni konsept ile vatandaşlarımıza daha konforlu hizmet sunduk. Randevu sisteminin de hayata geçirilmesi ile birlikte yığılmalar önlenirken, vatandaşlarımız da bekleme sıkıntısına girmeden kısa sürede işlemlerini tamamladı.

Özellikle vatandaşlarımızın kamu kurum ve kuruluşlarında sıkıntı yaşamamaları ve daha güvenli olması nedeniyle kimlik kartı almayan vatandaşlarımızın yeni kimlik kartlarına başvurmaları için kurumumuza bekliyoruz. Bu kapsamda her türlü yardımı yapmaya hazırız.

Yine ilçemizde 2022 yılında gerçekleşen 825 doğum işlemi tamamlanarak dünyaya gözlerini açan yavrularımıza kimlik kartları verildi. Kurumumuzda 371 kişinin evlenme kaydı, 23 kişinin ölüm kaydı, 46 boşanma işlemi, 24 kayıt düzeltme, 32 mavi kart (Doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni alarak kayıtlarının kapatılması işlemi), 863 nüfus kayıt örneği, 2 bin 833 adres beyanı, 564 yerleşim yeri belgesi verdik.

Vatandaşlarımızın tüm işlemlerini titizlikle yürüterek 16 Bin 966 işlem gerçekleştirerek yüzde 95 gibi yüksek işlem oranına ulaştık. Mesai arkadaşlarımın gösterdiği özveriden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.”