Kaymakamlık koordinasyonu ve İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ben olsaydım” çalıştayı Kaymakamlık konferans salonunda yapıldı.

Uyuşturucu, alkol, tütün, davranışsal bağımlılık konularına yönelik genel durum ve değerlendirmelerin “Ben Olsaydım” teması altında ele alındığı ve ilçemizde bağımlılık ile mücadeleyi güçlendirmek amacıyla düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele Çalıştay’ı Kaymakam Ramazan Polat başkanlığında yapıldı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü sekretaryasında hazırlanan programa Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Türken, kurum amirleri, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Levent Boztepe, muhtarlar, öğretmenler, STK temsilcileri gibi toplumun farklı kesimlerine ulaşmak amacı ile katılımcıların geniş tutulduğu uyuşturucu, alkol, tütün, teknoloji, davranışsal bağımlılık konularına yönelik genel durum ve değerlendirmelerin “Ben Olsaydım” teması altında ele alındı.

Konuyla ilgili İlçe Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından uyuşturucu ve bağımlılık içeren maddelere karşı yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Yapılan bilgilendirmenin ardından Kaymakam Polat katılımcılara söz vererek, bağımlılıkla mücadele etmek için farklı önerileri dinledi.

Program sonunda Kaymakamı Ramazan Polat, çalıştayı hazırlayan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Türken başta olmak üzere kurum çalışanlarına ve katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.