İlçemizde yapılacak olan tekstil fabrikasıyla birçok kişi evine ekmek götürebilecek.

Belediye Başkanı Sayın Şehmus Karamehmetoğlu, ilçemizin istihdam alanında yaşadığı ciddi sıkıntıyı giderecek müthiş bir projeye imza attı.

Artan ekonomik sıkıntılar tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de fazlasıyla hissediliyor. Birçok gencimiz kıraathane köşelerinde vakit geçirirken, yaz aylarının gelmesiyle birlikte fındık, domates, pamuk gibi ürünlerin toplanması için başka şehirlere tarım işçisi olarak gidiyor ve buradan elde ettiği gelir ile kış ayını geçirmeye çalışıyor.

Kimse doğduğu topraktan ayrılmak istemez. Fakat mevcut şartlar sizi buna iter.

İşte Belediye Başkanı Karamehmetoğlu da bunun farkında olacak ki uzun süredir bu projenin gerçekleşmesi için gece gündüz çalışmasını sürdürdü. Şimdi bu projenin gerçekleşmesinin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyor.

Her fırsatta Çermik’in hizmetkarı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, birçok ailenin evine ekmek götürecek bu projenin 2023 yılında tamamlanacağı müjdesini verdi.

Büyük mezarlığın yanındaki eski mezbahane alanında yapılacak projenin tamamlanmasıyla birlikte 400 kişiye istihdam sağlanacak.

Bununla birlikte herkes daimi işe kavuşmuş olacak, sigortalı olarak sağlık hizmetlerinden sorunsuzca yararlanabileceklerdir.

Bu, büyükşehirlerde bile bu dönemde bulunması zor fırsattır. Bunu başarmak da herkese nasip olmaz. Yöneticilik budur. İstemeli, takip etmeli ve sonuçlanıncaya kadar peşini bırakmamaktır.

İşte Belediye Başkanı Sayın Şehmus Karamehmetoğlu bunu başarıyor ve kocaman alkışı kanımca hak ediyor.

Teşekkürler Başkan...

Görüşmek dileğiyle...

Hoşça kalın...