Hafta içinde üç gencimizi trafik kazasında kaybettik.

İlçe olarak büyük bir üzüntü yaşadık. Üç gencimizin ailesine başsağlığı ve sabır diliyor, ailelerin acılarını paylaşıyorum.

Giden gençlerimiz geride gözü yaşlı anne-baba ve sevdiklerini bıraktılar, hayallerini bıraktılar. Belki çok güzel günler yaşayacaklardı ama olmadı.

Bu kazada gençlerimizi kaybettik fakat ihmal yok mu? Tamam belki hızlı araba kullanıyorlar olabilirler, peki hız limitini gösteren levha nerede? Tali yollara giden işaret levhası nerede? Ya kırmızı ışık nerede? Ergani yönünden gelirken Çok Programlı Lisenin önünden yol ikiye bölünüyor. Buraya bir hız sınırı işareti bırakılamaz mıydı?

Zaten kazada iddiaya göre bu nedenle olmuş ve üç gencimizi sevenlerinden ayırmış oldu. 

Ergani istikametinden gelen kamyonet yol ayrımını son anda fark ederek orta refüje çarpıp karşı şeride geçerek zincirleme kazaya sebep olmuş.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu olmasının yanı sıra trafik işaretlerinin yeterli olmaması da bu elim kazaya sebebiyet vermiştir.

Bu tür kazaların tekrar yaşanmaması için mutlaka trafik işaretlerinin bırakılması, Siverek kavşağına da trafik ışığı sisteminin getirilmesi gerekir.

Kavşakta kurulacak ışıkla hem Ergani hem de Siverek yönünden gelecek araçlar trafik ışıklarını görecek ve ona göre hareket edeceklerdir.

Yazık oldu gençlerimize... Umarım bir daha böyle bir acı yaşamayız.

Güzel günlerde görüşmek dileğiyle...

Hoşçakalın...