“Bir işi yapmak herkese nasip olmaz” der Atalarımız.

Bu söz boşuna söylenmemiş, yılların süzgecinden geçerek dile getirilmiştir.

Bakınız; ilçemizden taze bir örnek verelim. Türkiye genelinde TOKİ projeleri başlarken, 10-15 yıl önce o zaman ilçemiz Kaymakamı olan, şimdiki İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, TOKİ Başkanlığına başvurarak konut yapılmasını talep etmiş ve küçük Heykel Dağı eteklerinde 180 dönüm hazine arazisini TOKİ Başkanlığına devretmişti. Çataklı’dan sonra 4-5 Kaymakam görev yapmış ancak TOKİ bir türlü gerçekleşmemişti. Bizden sonra başvuran Ergani birinci etabı tamamlamış, ikinci etabı da bitirerek hak sahiplerine teslim etmişti.

O nedenle atalarımız boşuna dememiş “herkese hizmet nasip olmaz.” Bu süre içerisinde iki belediye başkanı görev yaptı. Son Belediye Başkanı Sayın Şehmus Karamehmetoğlu bu işin peşini bırakmamış, söz verdiği gibi TOKİ konutlarını ilçemize kazandıracak girişimlerini hızlandırarak olumlu sonuç almış, nihayet toplu konutların gerçekleşeceği adım atılmıştır. Yani bu büyük hizmet Sayın Karamehmetoğlu’na nasip oldu.

TOKİ’nin iki aşamalı önemi var. Birinci aşaması, dar gelirlilerin başını sokacakları bir yuvaya kavuşmaları olacak. İkinci aşaması ise konut açığının ortadan kalkması, dolayısıyla kira fiyatlarının önemli ölçüde düşmesini sağlayacaktır.

Yani herkes kazanacağı gibi ilçemiz de modern bir semte kavuşmuş olacaktır. Bu önemli projeyi ilçemize kazandırmasını sağlayan başta Belediye Başkanı Sayın Şehmus Karamehmetoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Görüşmek dileğiyle...

Hoşça kalın...