TOKİ ile ilgili gelişmeler eminim ilçemizdeki herkesi heyecanlandırıyor.

Sadece ilçemizdeki vatandaşlarımızı değil aynı zamanda ilçe dışında yaşayan hemşerilerimizi de heyecanlandırıyor.

Yaklaşık 1 ay önce Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu tarafından ihalesi yapılacağı müjdesinin verilmesi haberini gazetemiz manşetine taşımıştık.

Bu haberin ardından bize birçok vatandaş bunun gerçeklik payını sormuştu. Keza ilçe dışında yaşayan hemşerilerimiz de TOKİ artık gerçekleşecek mi diye gazetemizi aramış, telefonlarımız neredeyse susmamıştı.

Tabi vatandaşlarımız haklıydı. Çünkü TOKİ adeta yılan hikayesine dönmüştü.

Seçim zamanı gelmiş, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, seçim vaadinde TOKİ’yi ilçeye kazandıracağı sözünü vermişti. Belediye Başkanı seçildikten sonra özellikle bu konuda yoğun bir çaba harcadı. Ankara’ya yaptığı her ziyarette gerek Toplu Konut İdaresi Başkanlığı gerekse de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı ziyaret ederek, hem dönemin bakanlarına hem de müsteşarlara ve TOKİ Başkanına, ilçemizde TOKİ’nin yapımının elzem olduğunu defalarca anlatmıştı.

Şimdi ise Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, TOKİ’nin ihalesinin yapıldığı müjdesini vatandaşlarla paylaştı.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, seçim vaatlerinden birini yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyor. Biz de kendisini tebrik ediyoruz ve yapılan bu hizmetten dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.

Gazetemizin manşetinde de bu habere geniş yer verdik. 20 Ağustos’ta ihalesi yapılan TOKİ’nin ihale sonrası yasal sürecin tamamlanmasının ardından yapımı için çalışmalara başlayacaktır.

Toplam 158 adet yapılacak TOKİ’nin sadece ev sahibi olmanın yanı sıra orada bir yaşam alanı sunacağı hepinizin malumudur. Bunun yanı sıra ilçemizde yaşana fahiş kiraların da düşmesine bir nebze de olsa yardımcı olacağına inanıyorum.

Görüşmek dileğiyle...

Hoşça kalın...