Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen vatandaşlar için Berat Kandili programları düzenledi.

"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Diyarbakır'daki çadır kentte Berat Kandili idrak edildi.

Kandil dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Politikaları Daire Başkanlığı, Yenişehir İlçe Müftülüğü ile Yenişehir Belediyesince, Silvan yolu üzerinde AFAD tarafından kurulan çadır kentte depremzedelere yönelik program düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, mevlit ve ilahiler okundu. Programda depremlerde hayatını kaybedenler için dua edildi.

Kandilde gönüllüler bir araya geldi

Koşuyolu Parkında ise çadır kentte görev yapan gönüller için program düzenlendi. Kur'an-ı Kerim okunan programda kasideler seslendirildi. Grup Tillo’nu sahne aldığı etkinlikte ilahiler okundu, katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

Koşuyolu Çadırkent koordinatörü Abdullah Melikoğlu yaptığı açıklamada, Berat Kandili dolayısıyla gönüllülerle bir araya geldiklerini söyledi.

Melikoğlu, şöyle konuştu:

“Hepimizin Berat Kandili mübarek olsun. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İlahilerle güzel bir gece olmasını diliyorum. Rabbim, depremde hayatını kaybedenlere rahmet eylesin. Rabbim’den böyle doğal afetlerin yaşanmamasını temenni ediyorum.  Gönüllü arkadaşlara 1 ay boyunca yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim.”

Bilgievi öğrencileri kandili kutladı

Depremlerin ardından eğitimlerine kaldıkları yerden devam eden Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bilgievi öğrencileri, Berat Kandil’ini çeşitli etkinliklerle kutladı.

Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda gerçekleşen etkinliklerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi eğitmenleri öğrencilere Berat Kandili’ni anlattı.

Öğrenciler, etkinlikte şiirler okudu, ilahi ezgiler söyledi. Öğrencilere yiyecek ve içecekler ikram edildiği etkinlikler, dualar eşliğinde son buldu.