-          Esnaf ve Sanatkârlar Odasını kurarak yarım asıra yakın yönetti

 

İlçemiz bir tarihini yitirdi. Herkesin Fındık Amcası Mehmet Çakır hayatını kaybetti. Çakır, Esnaf ve Sanatkârlar Odasını kurarak yarım asıra yakın başkanlığını yürüttü.

İlçemiz önemli ve tarihi simalarından birini daha kaybetti. İlçemizin önemli değerlerinden olan Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Esnaf ve Kefalet Kooperatifi eski Başkanı Fındık Amca (Mehmet Çakır) 97 yaşında hayatını kaybetti. Çakır’ın vefatı ilçemizde büyük üzüntüye neden oldu.

Her zaman Çermik’in ve Çermikli esnafın kalkınması için çalışan ve bu doğrultuda önemli adımlar atan Çakır, esnaf ve sanatkarlar odasını kurarak esnafların birlik olmasını sağlarken, esnafın düşük faizle kredi kullanmasına da olanak sağladı.

Çakır, ilçemizde kapanan Halkbank şubesinin tekrar açılması için girişimlerde bulunarak, esnafın yaşadığı sıkıntıları dile getirdi ve şubenin tekrar ilçemizde faaliyete geçmesini sağladı.

Bir asırlık hayatında Çermik’in en iyi yere gelmesi için mücadele veren Fındık Amca, bu doğrultuda tüm paydaşlarla sürekli iletişim halinde oldu.

Fındık Amca, büyük bir katılımla defnedildi.