Cumhuriyet meşalesinin 103. Yılı törenlerle kutlandı. Gençil ve Spor İlçe Müdürü Celalettin Karayılan, “Atatürk en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i gençlere emanet etmiştir” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. Yılı törenlerle kutlandı. Kutlamalar, çerçevesinde ilk olarak Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Celalettin Karayılan tarafından Kaymakamlık önündeki Atatürk büstüne çelenk sunulması, akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törenlerin devamı spor salonunda gerçekleştirildi. Buradaki törene; Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Savcısı Ali Emre Özdil, daire amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Celalettin Karayılan yaptı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Karayılan;

“Bugün, Atatürk’ün kurtuluş mücadelesi ve bağımsızlığın ateşinin yakıldığı anlamlı gündür. Atatürk, “En büyük eserim” dediği Cumhuriyeti siz gençlere emanet etmiştir.

Biliyoruz ki siz, Türk Milletinin ve geleceğinin teminatı, bizlerin umudusunuz. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur vecizesiyle hareket ederek spor yaşamında daha aktif olarak yer almanızı beklemekteyiz. Bizler de bu doğrultuda size her zaman destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Koro ekibi, birbirinden güzel türküler seslendirdi. Karate, judo ve basketbol ekipleri gösterilerini sergiledi.

Çeşitli kategorilerde dereceye girenlerin ödüllendirilmesinin ardından folklor gösterisiyle tören sona erdi.

Tören sonunda davul zurna eşliğinde Kaymakam Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, öğretmen ve öğrencilerle halay çekti.