Komşu ilçemiz Çüngüş’te üzüm işleme tesisi kurulacak. Projesi onaylanan fabrika yaklaşık 3 milyon liraya mal olacak.

Çüngüş Kaymakamlığı ve Çüngüş Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanıp GAP Bölge Kalkınma Dairesi Başkanlığına daha önce sunulan Çüngüş Üzüm İşleme Tesisinin yapımı onaylandı.

Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım ve Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe’nin girişimleri sonucu hayata geçecek. Sunulan proje, GAP Bölge Kalkınma Dairesi Başkanlığı’nın onaylamasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da onaylanarak Cumhurbaşkanlığına sunuldu.

Cumhurbaşkanının da onayladığı proje 2023 yatırım programı kapsamına alındı. Yaklaşık bedeli 3 milyon lira olan proje kapsamında üzüm işleme tesisi kurulacak.

Kurulacak tesisle birlikte üzüm üreticileri ürünlerini ilçede işlenerek pazara sunulacak. Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım, gerçekleşecek projenin hem ilçedeki üreticilere hem de ilçenin ekonomisine katkı sağladığı gibi yeni bir istihdam alanı da yaratacağını söyledi.

Kaymakam Kaldırım, projeye destek veren başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve emeği geçen herkese Çüngüşlü vatandaşlar adına teşekkür etti.