Diyarbakır’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’üncü yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Kent Meydanı’nda düzenlenen kutlamalara Vali Ali İhsan Su, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Fuat Güney, Muh. Hv. Kuv. K. Yrd. VEBHMM'LERİ Komutanı Tümgeneral Kutlay Demir, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Ali Özmen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Beytullah Özer, Bölge Adliyesi Mahkemesi Başkanı Kenan Şenlik, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan Çiloğlu, kurum müdürleri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, askeri erkân ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun mesajı okundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler ve gençliğe hitabe okundu.

Kutlamalarda, çeşitli branşlarda düzenlenen spor ve halk oyunları gösterileri beğeniyle izlendi.

Sportif ve gençlik merkezleri faaliyetlerinin tanıtımı için kurulan farklı spor branşlarından oluşan stantları gezen Vali Su, gençlerle voleybol, masa tenisi, dart atışı, badminton oynadı ve bilek güreşi yaptı.

Vali Su tarafından ulusal ve uluslararası düzeyde kenti ve ülkeyi temsil ederek dereceye giren milli sporculara ödüllerinin takdim edilmesiyle kutlamalar sona erdi.