Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Diyarbakır'da düzenlenecek "Kültür Yolu Festivali" ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere kente geldi.

Önümüzdeki aylarda Diyarbakır'da düzenlenecek olan ve yaklaşık 9 gün sürecek “Kültür Yolu Festivali” için ilimize teşrif eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan ve Vali Ali İhsan Su, İç Kale Müze Kafe'de düzenlenen çay sohbetiyle yerel ve ulusal basının sorularını yanıtladı.

Bakan Demircan yaptığı açıklamada, kültür, sanat ve somut olmayan miras üzerinden şehrin dinamiklerini ön plana çıkartarak, Diyarbakır'ı ülke genelinde ve dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

Vali Ali İhsan Su ise yaptığı açıklamada, Kültür Yolu Festivalinde çok özel ve güzel etkinlikler gerçekleştirileceğini belirtti.

Vali Su ise, şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımız çok farklı etkinlikleri görme, sanatsal etkinlikleri tatma imkanına sahip olacaklar. Diyarbakır, gezilip görülmesi, çok güzel doğal güzelliklere, tarihi dokuya sahip önemli bir kent. Kültür festivali ilimizin, ülkemiz ve dünya çapında tanıtılmasına da çok önemli bir katkı sağlayarak turizmin gelişmesine de büyük bir destek sağlamış olacak. Emeği geçen tüm paydaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.”

Programına Diyarbakır Kültür Yolu Festivali kapsamındaki mekanların ziyaretleriyle devam eden Bakan Demircan ve Vali Su, Dağkapı Meydan'ı, İç Kale, Hz.Süleyman Cami, Kurşunlu Cami, Dört Ayaklı Minare, Gazi Caddesi, Hasan Paşa Hanı, Ulu Cami, Yazma Eserler Müzesi, Ahmet Arif Müzesi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Diyarbakır Kültür Evi, Dağkapı Meydanı, Cemil Paşa Konağı, Keçi Burcu, On Gözlü Köprü'de incelemelerde bulundu.