Beklediğimiz kar nihayet düştü. Rahmet ve bereketin de karla birlikte geleceğine inanıyoruz. Umarım, mikroplarda yok olur, insanlar sağlıklı yaşamaya başlar. Bereket ve bol su olur.

                Çevre temizliğini de unutmayalım. Karla her taraf tertemiz olacak. Yalnız bu soğuk günlerde odunu, kömürü yani kısacası yakacağı olmayanları unutmamamız gerekir.  Örf, adet ve geleneklerimize göre, bu durumda mağdur olanlara gerekli desteği vermemiz gerekir.

                Yoksulu, fakiri gözetmemiz gerekir. Kısaca vicdanımızın sesini dinlemeliyiz. Keza kuşları ve sokakta yaşayan hayvanları unutmamamız gerekir. Köpek ve kedilere ekmek alıp önlerine doğramalıyız. Kuşlar için de evlerimizin pencerelerinin kenarlarına yem bırakmalıyız veya evde pişirdiğimiz yemekten arta kalan yemekleri de kuşların görebileceği bir yere bırakmalıyız. Böylece onların da hakkını vermiş ve bu soğuk günlerde korumuş oluruz.

Ülkemizin her tarafı kar kış. Bu nedenle insan olarak sıcak kucağımızı yoksula, kimsesize, fakire açmamız gerekiyor. Onlara yardım elimizi uzatmamız lazım.

Yolda kalanlara da elimizi uzatmalı, yardımcı olmalıyız. Gerekirse evlerimizde misafir etmeli ve ağırlamalıyız. Zor günlerin bizim için rahmet, yardım günleridir. Bundan kendimizi soyutlayamayız.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşça kalın…