Haburman köprüsünde yapılan restorasyon çalışmasının ardından tarihi köprü yeniden yaya trafiğine açıldı.

Uzun süredir Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından tarihi Haburman Köprüsü üzerinde ve ayaklarında sürdürülen çalışma sona erdi. Köprü üstünde ve ayaklarında çalışmaların tamamlanmasının ardından yaklaşık 1 yıl sonra tarihi köprü yaya trafiğine tekrar açıldı.

Tarihi köprüde, daha önce de restorasyon çalışması yapılmış fakat, aslına uygun şekilde harç kullanılmaması nedeniyle körünün alt kısmındaki tavan bölümünde taşların düşmesine, ayak kısmındaki taşlarda ise çatlama ve dökülmeler meydana gelmişti.

Kaymakamlık tarafından durumu bildirmesi üzerine Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından ilçemizde yaklaşık bir yıldır Haburman Köprüsü üzerinde ve ayaklarında yapılan hummalı çalışmayla restorasyon tamamlandı.

Köprünün üzerinde ve ayaklarında yapılan restorasyon çalışmasının tamamlanmasının ardından Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından köprünün etrafında düzenlenme çalışması başlatıldı. Yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından köprüde ve etrafında meydana gelecek su baskınları veya diğer afetlere karşı tarihi köprünün korunması sağlanmış olacak.