Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemiz merkezinde yapılan asfaltın, üzerinden bir ay süre geçmeden bozuldu. Vatandaşlar bunun hizmet olmadığını söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanlığı tarafından ilçemiz bayrak noktasından başlayarak Diyarbakır Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, hastane ve Kale Mahallesini kapsayan asfalt, kaldırım ve yol aydınlatma çalışması yaptı.

Yaz ayında yapılacağı tahmin edilen çalışma sonbaharda gerçekleştirilirken, iddiaya göre asfaltta herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağı yönündeydi. Fakat Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanlığı’nın hesabı tutmadı.

İlçemizde yapılan yol üzerinden henüz bir ay geçmeden yağan birkaç yağış sonrası bozuldu. İlçemizin çeşitli noktalarında meydana gelen bozulmalar ve yollardaki çukurlar vatandaşları isyan ettirdi. Yetkililerin durumu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Daire Başkanlığına bildirilmesinin ardından bozulan yollarda asfalt kesim çalışmaları yapıldı.

Bu durum vatandaşların tepkisine neden oldu. Henüz bir ay geçmeden yolun bozulmasının büyük skandal olduğunu belirten vatandaşlar şöyle konuştular; “Kimse bunun için hizmet demesin. Nerede bir ayda asfaltın bozulduğu görülmüştür? Asfaltın bozulması ayrı bir sorun, asfaltın bozulan yerlerinin kesilerek beklemesi ve bu kesilen yerlerin yama yapılması ayrı bir sorundur.

Ana arterler üzerinde yapılan bu çalışmayı ilçemiz hak etmiyor. Bunlar hepimizin vergileriyle yapılıyor. Bu kadar emek, yapılan çalışma boşa gitti. Bunun sorumlusu kimse o kişi hakkında gerekli işlemler yapılmalıdır” şeklinde konuştular.

Öte yandan yerel yetkililerin merkeze dökülen asfaltın hastane bölgesine dökülen asfalt çapıyla aynı olmadığını, bunun da sorun teşkil edeceğini belirtmelerine rağmen, yol yapım yetkililerinin bunun bir sorun teşkil etmeyeceği iddia edildi.

DBB tarafından bozulan ve çöken kısımların kesim yapmasının ardından yama ile kapatıldı.