-          Bin 66 kişi ameliyat edildi

 

İlçemiz devlet hastanesinde geçtiğimiz yıl iki yüz binden fazla hasta tedavi oldu. Bin 66 kişi ameliyat edildi.

Devlet Hastanesinde geçtiğimiz yıl başvuru yapan ve muayene olan hasta sayısı belli oldu. Hastanede uzman branşlarda en çok çocuk kliniğine başvuru gerçekleştirildi. Hastane Başhekimi Murat Yıldızhan, hastalara en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Geçtiğimiz yıl acil polikliniğimize 108 bin 411 kişi başvuru yaparken, 104 bin 549 hastamız da polikliniklere başvuru yapmak olmak üzere 212 bin 960 hastamızın tedavisini gerçekleştirdik.

Hastanemiz bünyesinde kadın hastalıkları alanında 177, Kulak Burun Boğaz alanında 544, Göz Hastalıklarında 183 ve Ortopedi alanında 162 olmak üzere toplam Bin 66 hastanın ameliyatını hastanemiz bünyesinde gerçekleştirdik.

Hastanemiz bünyesinde 2022 yılında 127 doğum gerçekleşirken, bu doğumlarda 67 erkek ve 60 kız çocuğu dünyaya gözlerini açtı. Gerçekleşen doğumlardan yüzde 21’i sezaryen ile yapıldı.”

Başhekim Yıldızhan, hastanenin sadece ilçeye hizmet etmediğini, bunun yanı sıra komşu ilçemiz Çüngüş ve Adıyaman ile Malatya’nın ilçemize yakın kırsal mahallelere de hizmet verdiğini anımsattı. Devlet Hastanesi Başhekimi Yıldızhan, yeni hastanenin faaliyete geçmesiyle birlikte daha farklı alanlarda da ameliyatlar yapabileceklerini ve daha fazla hastanın ilçede tedavi edileceğini sözlerine ekledi.