İlçemiz Kaymakamı Vahit Yılmaz, kariyer söyleşileri kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Kaymakam Yılmaz, öğrencilere çalışırken en önemli sırrın kişinin kendisini tanıması olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizde yapılan kariyer söyleşileri kapsamında Kaymakam Vahit Yılmaz, Fen Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Kaymakam Yılmaz, mesleği dışında öğrencilere doğru ders çalışma teknikleri ve stresle başa çıkma yöntemleri konusunda öğrencilere önemli bilgiler verdi.

Öğrencilerin meslek konusunda sorularını almasıyla başlayan söyleşide Kaymakam Vahit Yılmaz, Kaymakamlığın yetkilerinin çok geniş kapsamlı olduğunu fakat bunu vatandaşların lehine uygun şekilde kullanılması gerektiğini söyledi.

Sınavlara hazırlanırken çalışma yöntemleri ve stresle başa çıkma yolları konusunda önemli bilgiler veren Kaymakam Yılmaz, işin en büyük sırrının insanın kendini tanıması olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Nasıl ders çalışmalıyım? Sabah mı bana daha uygun yoksa gece mi? Bunu bulmanız lazım. İşte bu durumda kendinizi tanımış olursunuz. Çalışırken mutlaka not tutun. Bu, ne yaptığınızı bilmenizi sağlar. Bilgilerimizi taze tutmamızı sağlar. Devamlı ders çalışamayız, makine değiliz. Bzen belli bir şeyin üstünde çalışmak da kendinize zarar verir. O açığı, başka bir konuyu çalışarak kapatabilirsiniz.”

-Ders çalışmak ciddi bir iştir

Kaymakam Vahit Yılmaz, ders çalışmanın da ciddi bir iş olduğunu söyledi. Ders çalışırken olumsuz düşüncelerin kafadan atılması gerektiğini belirten Kaymakam Yılmaz, “yapamam edemem” diyerek kişinin kendisine zarar vermemesi gerektiğini de belirtti.

Kaymakam Yılmaz, insanın yaşamında biraz stres olması gerektiğini önemli olan onu yönetebilmek olduğunu belirterek sözlerini tamamladı.

Söyleşi sonunda Kaymakam Yılmaz, öğrencilerden gelen soruları cevaplamasıyla söyleşiyi sonlandırdı.