A Milli Futbol Takımı'nın İskoçya'yı konuk ettiği karşılaşma için Diyarbakır'a gelen İskoçyalı taraftarlar, renkli kıyafetleriyle tarihi Sur ilçesinde gezdi. Çok sayıda vatandaşın fotoğraf çektirdiği İskoç taraftarlar, eğlendi.

A Milli Futbol Takımı, Diyarbakır Stadyumu'nda hazırlık maçında İskoçya ile karşı karşıya geldi. Karşılaşma için kente gelen bine yakın İskoç taraftar, müsabaka öncesi tarihi Sur ilçesine geldi. Taraftarlar, renkli kıyafetleriyle gezdikleri ilçenin Gazi Caddesi'nde vatandaşlarla fotoğraf da çektirdi.

Kente gelen İskoçyalı taraftarlar tarihi Sur ilçesini gezerek serpme kahvaltı yaptı. İşletmeci Umut Karahan, İskoçyalı taraftarlara Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenen ciğer kebabını tutturarak 'Bizim çiçekle işimiz olmaz, biz ciğer ikram ediyoruz' diyerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Günler öncesinden kente gelen yaklaşık bin İskoçyalı da tarihi Sur ilçesinde Hasan Paşa Hanı ile Ulu Cami'yi ziyaret etti. Burada yaptıkları gezilerin ardından İskoçyalı taraftarlar kentin lezzetleri arasında bulunan serpme kahvaltı yaptı. İskoçyalı taraftarların kahvaltı yaptığı mekanda işletmeci Umut Karahan ise Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenen ciğer kebabını da tutturarak 'Bizim çiçekle işimiz olmaz, biz ciğer ikram ediyoruz' diyerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

"KAHVALTI VE CİĞER OLDUĞU İÇİN DE BURAYI TERCİH ETTİLER"

İşletmeci Umut Karahan, 3 gündür İskoçyalı misafirlerin mekanlarına geldiklerini söyledi. Karahan, "Sürekli yeni bir grup geliyor. Memnun kaldılar ki arkadaşlarına söylüyorlar. Hem kahvaltımız meşhur hem de tarihi bir mekandayız. Kahvaltı ve ciğer olduğu için de burayı tercih ettiler. Burada hepsini ağırladık. Milli maça gelenleri biz de burada misafir ederiz. Hep böyle mutlu günlerimiz olur" dedi.

"KAHVALTININ GÖRÜNTÜSÜ GAYET GÜZEL"

Serpme kahvaltı yapan İskoçyalı taraftar Nicholas Kıssock ise, kentin çok güzel olduğunu belirtti. Kıssock, "Kahvaltının görüntüsü gayet güzel. Kahvaltıdan sonra burayı gezeceğiz" diye konuştu.

"TÜRKİYE'YE BAŞARILAR DİLİYORUZ"

Antalya'dan eşi ve arkadaşlarıyla Güneydoğu turuna gelen Sezgin Tetik, İskoçyalı taraftarlarla fotoğraf çektirdiğini söyledi. Tetik, "Arkadaşlarımızla dışarıya dolaşmaya çıktık. Tesadüfen İskoçlara denk geldik. Fotoğraf çektirdik. Çok ateşli taraftarlar. Türkiye'ye başarılar diliyoruz. Diyarbakır gerçekten doğunun Paris'i, çok beğendik" ifadelerini kullandı.

Naime Tetik ise Diyarbakır'da İstanbul havasının olduğunu ve çok beğendiklerini belirtti.