-          8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ADEM’de program düzenlendi

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Aile Destek Merkezi (ADEM)’de kadınla günü programı düzenlendi. Kaymakam Vahit Yılmaz, kadınların millet ve devlet yapımızın odağında yer aldığını söyledi.

ADEM’de düzenlenen programa Kaymakam Vahit Yılmaz, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve kadınlar katıldı. Kaymakam Vahit Yılmaz ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu programa katılanlara karanfil hediye etti.

Kaymakam Vahit Yılmaz, kadınların millet ve devlet yapımızın odağında yer aldığını belirterek şöyle konuştu; “Bizleri eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerinde sevgi ve şefkati karşılıksız veren, dünden bugüne toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer alan, her şartta fedakarlıklarını esirgemeyen başta şehit ve gazilerimizin eş ve anneleri olmak üzere dünyamızı sevgi ve şefkatle dolduran tüm fedakar annelerimizin, kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, sağlıklı ve huzurlu bir hayat temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

                Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ise; “İnsanlığın hamurunu şefkat, merhamet ve adaletle yoğuran; insana, insan olmayı, insan kalmayı öğreten kadınlardır. Başta kahraman şehitlerimizin anneleri olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, kurumları ve okulları da ziyaret ederek kadın öğretmenlere karanfil hediye etti.