İlçemizde kaldırım yapılmasına rağmen henüz yeteri kadar kullanımı gerçekleşmedi.

                İlçemizde yıllardır süren kaldırım olmaması sorunu, Belediye Başkanlığı’nın girişimleriyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun talimatıyla kaldırım işgaline neden olan esnaflar, yönetmeliğe uygun olarak düzenlemeye giderken, belediye de yıkım çalışmalarını gerçekleştirerek, kaldırımların genişlemesini sağladı.

                Gerek ilçemizde yaşayan vatandaşlar gerekse de ilçemize gelerek görev yapman memurlar, kaldırım olmaması nedeniyle sürekli yoldan yürümek zorunda olmalarından şikayet etmesine rağmen kaldırımlar henüz yeteri seviyede kullanılmıyor.

                Kaldırım kullanımına örnek olalım

                Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, “uzun yıllardır hepimizin şikayet ettiği kaldırım sorununu belediye olarak çözdük. Fakat vatandaşlarımızın alışkanlıklarından vazgeçemediklerini gözlemliyoruz. Kaldırım kullanımı hem kendilerinin hem de sürücülerimizin tehlikeye düşmemesi için önemlidir. Herkesin kaldırım kullanımına riayet etmesini diliyoruz” şeklinde konuştu.

                Okullarda öğrenciler bilgilendirilecek

                İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da kaldırım kullanımını yaygınlaştırmak için okullarda çalışmalar yürütüleceğini söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, “ilk ara tatilin arasından verdiğimiz talimatlar doğrultusunda, idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize kaldırım kullanımının önemi ve yaygınlaştırılması konusunda bilgilendirmeler yapılacak ve bu bilgilendirmeleri de ailelerine aktarımını sağlayacağız. El birliğiyle kaldırım kullanımını yaygınlaştırmayı umuyoruz” şeklinde konuştu.