İlçemizde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle kırsal mahallelerde yollar kapandı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve ilçemize belediyesi kapanan yolları açmak için aralıksız çalıştı. Çermik-Siverek arası karayolu da yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı.

Uzun zamandır beklenilen kar yağışı nihayet kendini gösterdi. Kar yağışı olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Kırsal mahallelerde ulaşım sağlanamazken, Çermik-Siverek arasında da iki kamyon şarampole yuvarlandı. Yoğun kar yağışı nedeniyle D-400 karayolu ulaşıma kapanırken, İlçe Jandarma Komutanlığı yolun kapalı olmasından dolayı araç geçişlerine izin vermedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve ilçemiz belediyesi yoğun kar yağışının ardından vatandaşın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için karla mücadele çalışmaları yürüttü.

Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ilçemizle birlikte Kulp, Lice ve Çüngüş’te etkili olan kar yağışının ardından, 850 kilometre yol ağında yaptığı çalışmada kapanan yolları yeniden ulaşıma açtı.

37 iş makinası, 66 personelle gerçekleşen kar temizleme çalışması sonunda 116 mahallenin yolu ulaşıma açıldı.

Belediye de kardan dolayı kapanan yolların açılması için ek iş makineleri kiralayarak vatandaşın mağdur olmaması için kırsal mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşların başta sağlık hizmetleri olmak üzere mağduriyet yaşamaması için yapılan karla mücadele çalışmaları özellikle kentin yüksek kesimlerinde aralıksız şekilde devam ediyor.