-13 bin 662 öğrencinin karne sevinci

 

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı ilk yarıyılı sona erdi. 13 bin 662 öğrenci karne sevinci yaşarken, karne dağıtım törenine katılan Kaymakam Vahit Yılmaz, öğrencilere bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Eğitim-öğretimde yarıyılının sona ermesi nedeniyle Muharrem Akkılıç İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene Kaymakam Vahit Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Bu yıl ilçemizde 13 bin 662 öğrenci karne sevinci yaşadı. Bin 913 öğrenci ilk kez karne sevinci yaşarken, ilköğretimde 8 bin 358, liselerde okuyan 3 bin 391 öğrenci karnelerini aldı.

Sınıfları dolaşarak öğrencilere karneleriyle birlikte kitap ve çeşitli hediyeler dağıtan Kaymakam Yılmaz, öğrencilerin karne heyecanına ortak olarak onların sevincini paylaştı.

Öğrencilere yarıyıl tatilini hem dinlenerek hem de kitap okuyarak geçirmelerini öneren Kaymakam Yılmaz; “Bir dönemin sonunda karnelerinizi alarak tatile çıkıyorsunuz. Tatil süresince bol bol kitap okumanızı öneriyorum. Eksikliklerinizi de gözden geçirerek ikinci döneme daha iyi başlamalısınız. Tabi bu tatil döneminde hem oynayıp hem de dinlenerek ikinci döneme hazırlanmalısınız” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da velileri kırık not konusunda uyardı. Kırık notun dünyanın sonu olmadığını belirten Müdür Bozdoğan, öğrencilerin önlerinde bir fırsat olduğunu ve ikinci dönem notlarını düzelteceklerine inandığını söyledi.

Velilerin, çocuklarını başka çocuklarla karşılaştırmanın onlara yapılacak en büyük kötülüklerden biri olduğunu da sözlerine ekleyen Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, çocuklara sevgi ve şefkatle yaklaşarak birlikte başarmanın telkin edilmesini gerektiğini vurgulayarak güzel bir yarıyıl tatili diledi.