Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından ilçemiz kırsal mahallelerinde asfaltlama çalışmalarına başladı.

İlçemiz kırsal mahallelerinde yürütülen yol çalışmaları kapsamında hem yol genişletme hem de asfaltlamanın başladığı müjdesi geldi. Geçtiğimiz yıl başlanan kırsal mahalle yollarının asfaltlanma ve parke taşı döşeme işinin bu yıl da devam ettiğini söyleyen Kaymakam Ramazan Polat, 120 kilometrelik yol yapımının gerçekleşeceğini söyledi. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da büyükşehir belediyesi ekipleri ile koordineli bir şekilde hareket ettiklerini belirterek, çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Ramazan Polat, asfaltlama çalışmaları kapsamında kırsal mahallelerde yol genişletme çalışmaları yapıldığını da belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“İlçemiz kırsalında geçtiğimiz yıl alt yapı çalışmaları ve serimi yapılarak 98 kilometrelik asfaltlama çalışmaları yapılmıştı. Havaların asfalta dökümüne uygun olmaması nedeniyle yollarımızın bir kısmı ile ikinci kat asfalt dökülmesi gerekilen 40 kilometrelik yolumuzun yapımı bu yıla bırakılmıştı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi ile yaptığımız görüşme neticesinde asfaltlama çalışmaları başladı. 120 kilometrelik yolda ikinci kat asfalt çalışmaları ve diğer işlemler yapılacak. Yine kırsal mahallelerimizde yol genişletme çalışmaları ve kilitli parke taşı işleri de yapılacak.”