İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2021-2022 faaliyetleri kapsamında sosyal ve kültürel etkinliklerle eğitimin her kademesine hitap etti.

Bu kapsamda tiyatro etkinliğinden, sinema gösterimine, ses yarışmasından, gezi düzenlenmesine kadar birçok etkinlik gerçekleştirildi.

Sosyal ve kültürel faaliyetler doğrultusunda; ilçemiz merkezi ilk ve ortaokullarda açık havada animasyon film gösterimi etkinliği yapıldı. Yaklaşık 3 bin 450 öğrenci ve Bin 900 veli etkinliğe katılım sağladı. Öğrencilere patlamış mısır ikramında bulunuldu.

Müdürlük ve Kızılay işbirliği ile kırsal mahallelerde öğrenim gören 250 öğrenciye ilçemizin tarihi yapısı, mimarisi ve kültürel ortamlarıyla tanışmalarını sağlamak amacıyla Belediye Meydanı, Çarşı, Müze, Ulu cami, Haburman Köprüsü, Kaplıca, Kaplıca Gözeleri gezdirilerek, millet bahçesinde keyifli vakit geçirmeleri sağlandı.

Öğrencilere rol model örnekler sunabilmek amacıyla öğrenciler örnek şahsiyetlerle buluşturuldu. Yaklaşık 600 lise öğrencisi katılım sağlarken proje devam ettiriliyor.

-Öğretmenler de unutulmadı

Motivasyon etkinlikleri kapsamında yaklaşık 50 öğretmen ile Gelincik Dağı Yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi.

Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 24 Kasım’da dünyaya gelen öğretmenlere okullarında sürpriz doğum günü etkinliği düzenlendi.

Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında ‘Öğretmenden Öğretmenine Mektup’ yarışması düzenlendi. Dereceye giren öğretmenlere hediyeleri verildi.

Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında öğretmenler arası voleybol turnuvası düzenlendi.

22 takım halinde 264 öğretmen ve personel etkinlikte yer aldı.

-Çeşitli kategorilerde yarışmalar düzenlendi

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Okul Sporları Kros Yıldızlar Kız-Erkek ve Genç A-B yarışması düzenlendi.

Liseler arası münazara yarışması düzenlendi. 7 liseden 28 öğrenci katılım sağladı.

İmam Hatip Ortaokullar Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.

Hakan Bahçeci’nin doğum günü anısına Hakan Bahçeci anma etkinlikleri düzenlendi. Etkinlik kapsamında şiir, mektup yarışması ve voleybol turnuvası gerçekleştirildi.

Lise ve Ortaokullar Arası Halk Müziği Ses Yarışması düzenlendi.

Muhammed Emin Er Anadolu İmam Hatip Lisesi ‘Tiyatro Fora Ekibi’ okullarımızda gösterilerini sergiledi. Ayrıca Öğretmenler Arası Tiyatro Topluluğu kurulması için çalışmalar başlatıldı.