-          18 yaş altı liseye hiç kayıt yaptırmayan öğrenciler okula alınacak

 

İlçemizde bin öğrenciye verilen yemek sayısı ikinci dönemde 8 bin öğrenciye çıktı. Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, 18 yaş altında liseye hiç kayıt yaptırmayan öğrencilerin liselere kaydının yapılacağını söyledi.

Milli eğitim Bakanlığı’nın kararıyla ana sınıflarında bir öğün ücretsiz yemek verilmesinin kararlaştırılmasının ardından ilçede daha önce yemek verilen taşımalı eğitime dahil olan öğrencilerin sayısını arttırdıklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, birleştirilmiş sınıflara da yemek verileceği müjdesini verdi. Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, ilk dönem 4 bin öğrenciye ücretsiz yemek verilirken, yeni uygulama ile ikinci dönem bu sayının sekiz bine yükseleceğini söyledi.

-18 yaşının altındaki öğrencilere okuma fırsatı

Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, 18 yaşının altında şimdiye kadar hiç liseye kayıt yaptırmayan öğrencilerin alınan karar doğrultusunda liselere kaydının yapılabileceği müjdesini verdi. Bozdoğan, bu durumda olan çocukların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurmaları gerektiğini söyledi. Muhtarlardan da bu konuda vatandaşları bilgilendirmelerini istedi.

-Engellilere evde eğitim

Engelli çocuklar için evde eğitim verebileceklerini söyleyen Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, aynı zamanda engelliler için özel sınıf da açabileceklerini söyledi. Bozdoğan, muhtarlardan bu konuda kendilerine bilgi verilmesini istedi.