İlçemizde uzun süredir devam eden şehir içi ulaşım sorunu nihayet çözüldü. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu; “girişimlerimiz sonucu tahsis edilen ring aracı ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Gazetemizde defalarca dile getirdiği şehir içi ulaşım sorunu nihayet çözüme kavuştu. Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı tarafından şehir içi ulaşımın sağlanması için ring aracı tahsis etti.

Yaz aylarının fazlasıyla hissedildiği bu günlerde gerek çarşıya inecek olan vatandaşlar gerekse de hastaneye gidecek olan vatandaşlar kilometrece yürümek zorunda kalıyordu. Bu sorunun çözümü için Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ali İhsan Su ile görüşen Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, nihayet istediği sonucu elde etti.

Belediye Başkanı Karamehmetoğlu yaptığı açıklamada; “Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi ulaşımı için ring tahsisi gerçekleşti. Destekleri ile bizleri onurlandıran Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Ali İhsan Su’ya, Vali Yardımcısı ve Genel Sekreterimiz Abdullah Çiftçi’ye ve Ulaştırma Daire Başkanı Rıfat Ural’a ilçem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ring aracı sabah 7 ile akşam 5 saatleri arasında her saat başı belediye önünden hareket ederek, hamambaşı, Çok Programlı Lise, Bahçelievler ve hastane güzergahında hareket edecek. Ücretler tam 4.5, indirimli 3.75, öğrenci 3 lira olacak.

Vatandaşlar da; “Şehir o yöne kayıyor ve aracı olmayan vatandaşlar ve okul döneminde öğrenciler büyük sıkıntı çekiyordu. Sorunumuz Çermik Gazetesi tarafından sürekli dile getirildi ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu çözüme kavuşturdu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.