İlçemizde uzun yıllardır gündemi meşgul eden TOKİ’de müjdeli haber Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’ndan geldi. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu; “ihalesi yapılan TOKİ ilçemize hayırlı olsun” dedi. TOKİ konutları 80 tane 2+1, 78 tane de 3+1 şeklinde inşa toplam 158 adet edilecek.

Yapımı yılan hikayesine dönen TOKİ ile ilgili sevindirici haberi yaklaşık 1 ay önce veren Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, TOKİ’nin ihalesinin de yapıldığı haberini paylaştı.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun girişimleri sonuç verdi. Göreve geldiği günden itibaren TOKİ’yi ilçemize kazandırmak için büyük bir özveri gösteren Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, yaptığı girişimlerin neticesinde TOKİ’nin ilçemize yapılacağı müjdesi geldi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, seçim vaatlerinden birini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Ankara’ya yaptığımız her ziyaretimizde gerek bakanlarımız gerekse de milletvekillerimiz ile bir araya gelerek ilçemizin eksiklerini, yapacağımız çalışmaları ve projelerimizi sıklıkla dile getirdik. İlçemizde TOKİ olmayışının ilçemiz için büyük bir eksiklik olduğunu ve yıllardır süre gelen bu sorunun çözümünün ilçemiz için önemine dikkat çektik. TOKİ, ilçemiz için büyük bir projeydi ve biz geldiğimiz günden itibaren yoğunlaştığımız konulardan birisi oldu. Nihayet bakanımız, TOKİ Genel Müdürümüz ve milletvekillerimiz ile yaptığımız görüşmelerde istediğimiz neticeye ulaştık.

Bu kapsamda, ilçemize Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 158 daire yapılması kararlaştırıldı. İhalesi 20 Temmuz’da yapılan proje, 10 bloktan oluşacak ve 80 adet 2+1, 78 adet de 3+1 şeklinde 158 adet daire yapılacak. TOKİ’de bir adet cami ve bir adet de market yer alacak.

Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut olmak üzere emeği geçen herkese ilçemiz adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

TOKİ’nin ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. İlçemize güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz.”