Öğretmenler günü kapsamında düzenlenen voleybol turnuvasında şampiyon olan Şehit Ömer Yaman Ortaokulu oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında düzenlediği ve yaklaşık bir ay süren voleybol turnuvasında dereceye girenler belli oldu.

22 takımla düzenlenen voleybol turnuvasında gruplarında ilk iki sıraya giren takımlar çapraz eşleşmeyle eleme usulü ile şampiyon olmak için ter döktü.

Finallerin üçüncülük ve dördüncülük maçında Cavit Torun İmam Hatip Ortaokulu ile Hakan Bahçeci Anadolu Lisesi karşılaştı. Rakibini setlerde 3-2 mağlup eden Cavit Torun İmam Hatip Ortaokulu turnuvayı üçüncü tamamladı.

 Final maçında ise Şehit Ömer Yaman Ortaokulu ile Alabuğday Ortaokulu karşı karşıya geldi. Kaymakam Vahit Yılmaz ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Akdağ’ın da izlediği turnuva sonucunda setlerde rakibini 3-1 yenen Şehit Ömer Yaman Ortaokulu turnuvanın şampiyonu oldu.

Final karşılaşmasının ardından Kaymakam Vahit Yılmaz şampiyon olan Şehit Ömer Yaman Ortaokulu öğretmenlerine, Belediye Başkan Vekili Mahmut Akdağ ikinci olan Alabuğday Ortaokulu öğretmenlerine ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da Cavit Torun İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerine kupa ve madalyalarını verdi.

Kaymakam Vahit Yılmaz, turnuvaya katılan tüm takımları tebrik etti.